Laagri tunnelid ja Harku mets

Maikuu (siiamaani) ühel kõige ilusamal päeval läksin jälle Laagri tunnelitesse. Valmistasin ennast jälle hoolega ette. Kuivad püksid, kingad, sokid kaasa. Ja siis veel peale panemise riided, et mitte teisi ära määrida või vähemalt mitte niipalju määrida, et nendega pärast õues ei julgeks olla. Põhimõtteliselt oli nagu riidekapp seljas ja tegelikult polnud enamike asjadest üldse tarvis.

Sel korral olid teised inimesed autodega, nii et vähemalt seljakotti ei pidanud tunnelitesse kaasa vedama, mis oli super hea 🙂

Esimese asjana nägime hiiglasliku jänest aga pildi peal on ta muidugi selline kribu, et saab otsimismängu korraldada 🙂

Ma loodan, et kellelgi pole veel stalaktiitidest kõrini 🙂

Tunnelis on jälgi raudteest.

Vett oli sel korral tõesti poole vähem. Esimeses tunnelis polnud nagu väga lootustki, et vesi üle saapasääre tuleks. Madalama säärtega kummikutega vist ühes kohas oli natuke häda käes.

Viimases tunnelis, kus eelmine kord oli vesi poolde kintsu sai sel korral tegelikult 40-cm kummikuga kuiva jalaga läbi. Ma ise küll pritsisin uljalt, nii et natuke said jalad märjaks aga ma ei tea, kas ma olen külma veega juba nii ära harjunud või igatahes polnud see üldse märkimisväärne, ei pannud nagu tähelegi. Samas teised naised kiljusid päris korralikult 😀

Mustrid, mis eelmine kord olid vee all olid sel korral täitsa väljas ja hästi nähtavad. Kusjuures sel korral polnud me sugugi ainsad, kes seal vaatamas käisid – mingi kiivritega “jõuk” tuli meile vastu. Ja vesi oli kõik sogane, nii et mitte kui midagi ei näinud, kuhu sa astusid.

…ja kui keegi kunagi plaanib tunnelitesse minna siis pole erilist lootust puhtalt välja pääseda 🙂 Võid ennast hoida palju tahes lõpuks tuleb ikka sellisest august läbi pugeda 🙂 Nii et parem on kõik toredad ettevõtmised kaasa teha.

Mäele mind seekord ka ei viidud, nii et on põhjust mõnikord tagasi minna 🙂

Väljas oli mõnus soe, seega ei viitsinud riideid vahetama hakata, võtsin ainult kilekad pealt ära, et veidi puhtam välja näha.

Kell polnud veel päris 3-gi. Otsustasin, et võiks väikese Harku metsa tripi ka teha. Mitte, et ma oleks täpselt teadnud, kuhu minna aga eks siis tunneli matka juht juhatas veidi teed.

10 bussiga 3 peatust edasi sõitnud hakkasin vaikselt minema, vasakule. Igatahes tänava nimi lubas, et ma jõuan kohale 🙂

Jõudsin ka.

Esialgu jalutasin mööda suurt rada.

Mingi suur must asi laperdas mu eest läbi, tuli välja et musträhn. Hullult lahe tegelane oli. Algul vaatas niisama, pärast läks puu taha ja piilus ühelt poolt ja teiselt poolt. Aga siis tulid teised inimesed ja rähn lendas eemale.

Elus teist korda nägin näsiniint.

Ja siis sai suurest teest veidi kopp ette. Läksin metsa vahele piiluma.

Rada läks lihtsalt otse edasi, nii et tulin üsna kiiresti tagasi ja otsisin paremat kohta.

Lõpuks keerasin hoopis mõisa poole metsa. Seal oli selline radade rägastik, et ei osanud nagu kuhugi minna. Samas erilist vahet ka polnud lihtsalt jalutasin suvaliselt, kus parasjagu ägedam tundus olevat.

Sel korral sai tiigi äärt mööda kõndida, suhteliselt kuiv oli. Leidsin allika.

Nagu ikka tiikide ääres oli ka siin üksjagu katkujuuri.

Siis tuli järgmine allikas

Jalutasin mõisa hoovist läbi ja vaatasin pargis ringi.

Kuna midagi uut ei olnud siis plaanisin maja tagant läbi tiigi äärde minna. Nägin treppi, läksin sealt alla.

…ja siis nägin vana kasvuhoone tornidega piirdeaeda ja igasuguseid kõrvalhooneid. Eelmisel korral käies olid puud lehes ja ilmselt ka võsa rohkem, nii et ma ei leidnudki neid üles. Pean tunnistama, et ma väga ei otsinud ka ja sel korral polnud mul üldse meeleski, et seal selline värk ka on. Nii et see tuli väikese boonusena 🙂

Kõik oli üsnagi lagunenud ja käest ära.

Isu täis luusitud, läksin tiigi äärde ja sealt Harku metsaraja poole tagasi.

Harku luited

Orienteerumises olen ma teadagi tugev 😀 Ilma kaardita leidsin kaks punkti üles.

Metssea radadele sattusin ka.

Käisin mööda kitsaid rajakesi.

Välja jõudsin vana Mustamäe sildi juures. Jalutasin Tähetorni tänavani ja läksin seda mööda kuni sattusin jälle 10 peatusse. Isegi seda ma ei suutnud välja mõelda kummale poole mul mõistlikum sõita oleks 😀 Kuna buss tuli siis jooksin üle tee ja hüppasin peale. See oli see parem variant ehk sain Nõmmele ja kui edasi oleks sõitnud oleks Mustamäele jõudnud. Aknast nägin, et rahvas ootab rongi ja lootsin selle peale jõuda aga jäin täpselt maha 🙂 Õnneks tuli üle raudtee 33 läksin siis sellega Tehnika Ülikooli juurde, sealt läbi pargi trolli peale. Hull seiklemine linna transpordiga 😀

Kokku kõmpisin umbes 19km/aasta kilomeetreid 536

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s