Viimsi kandis metsas ja kive vaatamas.

Vahest olen ma natuke jonnipunn ka. Ei viitsi, ei taha, ei meeldi jne. Ühesõnaga üritas I mind siia ja sinna meelitada aga no ei tahtnud kuhugi minna. Lõpuks meelitas ikkagi välja sest Viimsi pole ju kaugel, saab kähku ära käia.

Mulle on kuidagi sisse harjunud, et sõidan kanalist bussiga Kumusse ja sealt läbi kadrioru pargi lähen Musta luige peatusse. Mõnus jalutuskäik on alati garanteeritud.  Sellega on ainult see häda, et kui kindla bussi peale tahad jõuda siis võib kogemata maha  jääda 🙂

Kadrioru lossi ees kasvas hull seenemets 🙂

Läksin kokkulepitud bussi peale ja ei saanud üldse aru, mis toimub, buss oli ääreni inimesi täis ja vaevu mahtus end peale pressima. Tuli välja, et olid mee päevad, nii et õnneks läksid inimesed varsti maha.

Kui Viimsisse jõudsime hakkas vihma sadama, õnneks küll mitte väga hullusti. Otsustasime üle vaadata põhjakonna trepi, mis õigeaegselt valmis ei saanud ja mida siis veel ehitati kui meie seal all uudistasime.

Aga enne treppi nägime veel solgitoru koske, seeni jms.

Trepi nägime ka ära.

Läksime edasi. Seal oli ainult sopp ja sopp, seega tõusime järjest kõrgemale panga pealsele kuniks me olime juba poole peal ja otsustasime, et lähemegi sealt üles. Libe oli aga kui puust puuni joosta siis sai üles küll.

Üles jõudes leidsime ennast traataia tagant. Kui poleks selle olemasolust teadnud oleks küll veidi ehmatanud olnud, sellisest ei roni üle ka ju.  🙂

Külaplatsile oli uus “wc” tehtud või vastsel juhul ma lihtsalt ei mäleta, et see seal varem oleks olnud. Aga äge igatahes 🙂

Kohustuslik pilt lubja majakast.

Kuradikoopa otsustasime sel korral vahele jätta. Liiga libe ja liiga järsk maandumine ootaks ees, pealegi oli eesmärk erinevaid kive vaadata.

Lubja mõisa majandushoone

Põhimõtteliselt selle hoone taga see kivi ongi, õieti küll teise maja taga, mis on selle maja taga :D. Tuleb silmad lahti hoida, siis leiab üles küll.

Uuetoa kivi

Läksime alguses sellise jooksuga, et seeni ei pannud tähelegi. Uudishimu rahuldatud nägime muud maailma ka 🙂 Mingid sirmikud ilmselt

Nagu mingit šokolaadi  puru oleks peale pandud 🙂

Kuigi me üldse nii ei plaaninud siis edasi sattusimegi seenemaailma küll natuke teises kohas ja tegemist oli puuseenetega. Kõike ei hakka üles panema aga mõned huvitavamad.

Rohetiksik?!

Lilla tardliudik

Järgmiseks otsisime üles Tõnise hiidrahnu. Tee kivini oli märg aga kuna jalad olid niikuinii märjad siis oli suhteliselt ükskõik.

Ühelt poolt oli kivi samblane, teiselt poolt samblikega kaetud. Ja peaks mainima, et need samblikud olid uhked.

Tagasitee oli sama märg 🙂

Mitte kuigi kaugel olid ka Vaabli kivid. Nendega oli küll see jama, et asusid eramaja hoovis ja pilti ei kannatanud kohe üldse teha. Lõpuks ronisime mingi kivi otsa ja tegime oma pildid sealt ära. Lähemal vaatlemisel oli see kivi ka täiesti äge, millel me ise seisime.

Vaabli kivid.

Peale astumise kivi oli selline laiguline. Väga kihvt.

Lähedal olevas metsatukas pidi olema imeliku kujuga kuusk. Läksime seda otsima kuigi see tundus sel hetkel üsna keeruline ülesanne. Aga metsas niisamagi ilus ja tore olla.

Leidsime veel seeni.

Üdik

limak

Porosamblik

No, kus see õige kuusk on?

Kõike muud oli: kive, seeni aga mitte kuuske.

Lõpuks kui otsimise lõpetasime ja hakkasime metsast välja minema, siis nagu ikka sel puhul jäi kuusk meile tee peale. Oli selgelt erikujuline 🙂

Oi kuidas oleks tahtnud selle oksa peal jalgu kõigutada aga no mitte kuidagi ei ulatunud sinna ronima.

Metsast välja jõudes olime märjal põllul. Läksime otse Vanatoa kivi vaatama.

Peaks mainima, et meie liikusime kuivemates kohtades.

Vanatoa kivi

Läksime edasi Viimsi poole. Mõisa moonakamaja oli korda tehtud ja võsa ära koristatud.

Tagasiteel jalutasin taas läbi Kadrioru pargi ja jätkuvalt oli ilus 🙂

Käisime umbkaudu 7km /1226km

2 kommentaari “Viimsi kandis metsas ja kive vaatamas.

    • Pole enam tükk aega sealkanduis käinud. Tõnisekivi juurde saime nii, et läksime selle tööstushoone juurest mööda ja sealt aia tagant edasi.

      Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s