Kivi matk

Mäletate veel aasta alguse paanikat – Eesti märki- rändrahnu? Enamik neist asub Põhja -Eestis. Me otsustasime ka aasta lõpuks mõned üle vaadata, vallutada, osa tuleb ka üles otsida. Peaks teised ju päris suured olema ja välja paistma aga vot kui täpselt ei tea, siis naljalt ei leia kah. Meie võtsime ette Merivälja lähistel asuvad rahnud, osa jätsime vahele kah sest neid oleme juba vaatamas käinud.

Esimesena jäi ette Väina tee kivi. Muljetavaldavalt suur see ei olnud aga midagi nagu siiski oli ka. Asub Merivälja pargis.

Selles mõttes võiks öelda, et natuke nagu igav on mööda tänavaid käia, samas kui kant on võõras ja eriti eramajade rajoon siis on isegi natuke põnev vaadata, kuidas naaber naabrile ära teeb jne 😀 Ka leidub seal ilusaid detaile ja kindlasti  mõni arhitektuuripärl, millest mina kahjuks eriti midagi ei jaga.

Kikkapuu on jube ilus. Sügisel näeb välja nagu õitseks aga tegelikult on need viljad, õied on suhteliselt ilmetud.

Edasine plaan nägi ette Astla kivi. Iseenesest jäi see meile otse ette aga vahepeal oli Mähe oja. Selle taga eramajad aedadega, nii et otse ei pääsenud me kuhugi. Seega kõmpisime nii kaua eramaadel oja teisel kaldal kuni lõpuks üle saime, ring oli päris suur.

Selles aias on koer

Ma ei tea, mis mul aedadega on aga need meeldivad mulle 🙂

Astla kivi oli veel väiksem kui eelmine kivi.

Sealt sõna otseses mõttes paar sammu edasi oli aianduse kivi. Peaaegu, et kellegi hoovis. Varem olevat ka suhteliselt võsas olnud. Praegu oli ümberringi vaadeldav.

Edasi läksime üle raudtee. Seal pidi olema Pärnamäe hiidrahn ja mina olin kunagi kusagilt lugenud, et seal on suisa kivikülv.  Täiesti kummaline on see, et me mõlemad oleme seal kandis päris palju käinud aga kumbki pole seda suurt kivi näinud.

Oleks nagu maale sattunud. lehmad söid karjamaal.

Meie läksime kellegi hoovist läbi kuna kaardi peal oli seal tee. Pärast saime siiski kusagilt mujalt ka läbi. Peale selle on seal lahtised koerad kui keegi kardab aga vähemalt meie juurde nad otseselt ei tulnud. Kuigi üks eemal passis ja urises.

Aga kivi oli võimas. Kõrgus 5,8m ja otsa saab ka ronida 🙂

Üle raudtee tagasi ja mööda Randvere teed edasi.  Seal pidi olema prügiaugu kivi. Delfi kaardi järgi sattusime mingile platsile, kus see kivi olema pidi. Kõige suurem kivi oli naeruväärselt väike. Aga tol hetkel ei osanud muud mõelda, kui et see ongi.

Uurisin pärast netist  ja sain teada, et see küll ei ole. Peaks teine üle 2m kõrge olema.

Samas oli seal muud huvitavat. Lahedad kivid ja hekk 🙂

Järgnev peaks olema Puhkekivi aga ma kahtlen juba selles ka.  Mulle tundub, et mõõdud ei klapi. Kõrgus 2,7 ja ümbermõõt 16, 5m. Pealegi pole öeldud, et neid sama suuri kive seal rohkem oleks. Samas võibolla üks neist siis on kah aga kumb sel juhul 😀 ?

Sama hoovi peal oli üks lapik kivi ka.

Kive on seal üldse palju

Lõpuks vaatasime üle ka ühe puu. Riiasöödi tamm.

Kilomeetreid10/Aastas 1380

Üks kommentaar “Kivi matk

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s